
György Botond, az Alfalvi Fiatalokért Egyesület elnöke
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Online, a gyergyói térségre kiterjedő szavalóversenyt szervez az Alfalvi Fiatalokért Egyesület, amely emellett idén is meghirdette az ösztöndíjprogramot. Bár volt olyan rendezvény, amiről 2020-ban le kellett mondaniuk, lelkesedésük nem lankadt, így továbbra is aktívan tevékenykednek.
2020. október 13., 18:202020. október 13., 18:20
A járványügyi helyzet és az ebből fakadó szabályozások nem tették lehetővé, hogy olyan éve legyen a fennállásának 11. évfordulóját ünneplő Alfalvi Fiatalokért Egyesületnek, mint amit megszoktak. „Volt olyan rendezvényünk, a Tudományok Tábora, amelyet az elmúlt tíz évben most először nem tudtunk megszervezni, de sikerült még az év elején farsangi bált, utána a nyári minifoci-bajnokságot és sakktábort, illetve futóversenyt rendezni, ugyanakkor az ifjúsági székházavatót is meg tudtuk még tartani” – összegezte György Botond, az egyesület elnöke.
Az év hátralévő részében még lesznek megmozdulásaik, kettőt ezek közül ebben a hónapban indítanak útjára. „Helyi kezdeményezésre idén is meghirdetjük az Alfalvi Fiatalokért Ösztöndíjalap gyűjtését. Ez egy olyan pénzalap, amelyet bizonyos rendezvényeken szoktunk összegyűjteni, a résztvevők adakozásából, de mivel idén nem tudunk ilyen kaliberű eseményt szervezni, így öt alfalvi gyűjtőpontot – két élelmiszerüzletet, két virágkereskedelmet és egy központi kávézót – jelöltünk meg, ahol lehet az ösztöndíjakra adományozni” – ismertette a tudnivalókat a kezdeményezés kapcsán György Botond.
A cél az, hogy ebben az évben is legalább ennyi fiatalnak, legalább ekkora összeggel járuljanak hozzá tanulmányaikhoz. Ezért számítanak elsősorban vállalkozók felajánlásaira is.
A közel 30 aktív és igen lelkes tagot számláló egyesület tevékenysége elsősorban a sport- és a kulturális élet, valamint a minőségi szórakozás biztosítása felé irányul. Ennek megfelelően térségi szintű szavalóversenyt is szerveznek, Márai Sándor születésének 120. évfordulója alkalmából, a jelenlegi helyzethez igazítva ezúttal kicsit másképp.
– mondta a szervezők nevében az ifjúsági egyesület elnöke.
A kiírás V–VI., VII–VIII. és IX–XII. osztályos diákoknak szól. Az elkészült videófelvételek beküldésének határideje október 25. Minden fontos, a szavalóversennyel kapcsolatos információ megtalálható az Alfalvi Fiatalokért Egyesület Facebook-oldalán.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
szóljon hozzá!