
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Adománygyűjtő koncertet ajánlott fel a Divers Egyesületnek két fiatal művész Marosvásárhelyen: Pethő Rebeka és Pethő Csaba A város hangja segít címmel, hogy azokra a rászoruló, szegény, vagy bajba jutott családokra terelje a figyelmet, akik a járvány miatt, vagy attól függetlenül maradtak megélhetési lehetőség nélkül, csökkent vagy megszűnt az anyagi jövedelmük.
2020. november 16., 18:182020. november 16., 18:18
2020. november 16., 20:302020. november 16., 20:30
A koncertet a járványügyi intézkedések miatt nem lehetett már megtartani, ezért online szervezték meg, a koncertfelvétel mellett megtalálható a link is, ahol adományozni lehet.
Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke a Székelyhonnak elmondta, negyedik éve, hogy megemlékeznek a szegények világnapjáról, amelyet november 15-én tartanak. A koncerttel köszönetet szerettek volna mondani a támogatóiknak, ugyanakkor adományt gyűjteni egy családnak, akiknek konténerházat szeretne vásárolni az egyesület, valamint fenntartani a figyelmet, hogy sok család él Marosvásárhelyen a létminimum alatt, a legtöbbjük folyóvíz és villany nélkül.
Ami a konténerházat illeti, ezer személynek kellene összefognia és 20-20 lejjel támogatnia a kezdeményezést. A fiatal család most várja a harmadik gyerekét, saját telkükön egy kis kunyhóban élnek, ami a téli viszontagságoknak már nem fog ellenállni.
A Divers Egyesület nemcsak élelmiszerrel és rendszeres heti két meleg ebéddel támogatja a rászoruló családokat, de próbál segíteni a munkahelykeresésben, bútort szerezni ott, ahol arra van szükség, meleg ruhát, vagy pelenkát, ahol az hiányzik. Ahogy Koreck Mária fogalmazott, van, ahol egyre többször kell szembenézni azzal, hogy üres az asztal. „Ezek a nehéz helyzetek egymásra figyeléssel, közösségi szervezéssel, segítséggel enyhíthetőek, kezelhetőek. Nem hibáztathatjuk, hogy szegények, mert hibáztatással nem oldható meg a probléma” – hangsúlyozta a Divers elnöke, aki szerint a közösség összefogással, empátiával enyhítheti a nehézségeket.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
szóljon hozzá!