
Papírszelvények. Meddig maradnak velünk?
Fotó: Veres Nándor
Elérhetővé tette a Román Lottótársaság a saját fejlesztésű bilete.loto.ro online platformot, ahonnan könnyen és biztonságosan lehet lottószelvényeket vásárolni – tájékoztatott hétfőn a vállalat.
2024. március 25., 15:042024. március 25., 15:04
2024. március 25., 15:562024. március 25., 15:56
A közlemény szerint a webalapú platform elindítása fontos lépés a vállalat digitalizálási folyamatában, és vonzóbb játékélményt biztosít a felhasználóknak.
A vállalat saját fejlesztésű applikációja három új funkciót kínál az online lottózóknak:
a legfeljebb 100 lejes nyeremények közvetlen utalása a megadott bankszámlára;
kombinált szelvények megjátszásának lehetősége;
a ROeID alkalmazáson keresztül történő bejelentkezés lehetősége.
A közleményben emlékeztettek: a platform elindítására kevesebb mint egy évvel azután került sor, hogy a vállalat legnépszerűbb és legkedveltebb nyereményjátékait elérhetővé tették partneroldalakon keresztül. „A következő célkitűzés a mobilalkalmazás elindítása, ez jelenleg fejlesztés alatt áll” – írja az Agerpres hírügynökség a Román Lottótársaság közleményére hivatkozva.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
szóljon hozzá!