
Fotó: Veres Nándor
Interneten is lehet időpontot foglalni a magyar útlevél és személyazonosító igazolvány ügyintézésére Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusánál – tájékoztattak közleményben a főkonzulátustól.
2021. május 20., 14:322021. május 20., 14:32
2021. május 21., 08:552021. május 21., 08:55
Az online időpontfoglalás a magyar konzuli szolgálat időpontfoglalási rendszerén keresztül lehetséges, ami elérhető a főkonzulátus oldalán, az időpontfoglalás gombra kattintva, vagy közvetlenül a konzinfoidopont.mfa.gov.hu címen.
Emellett továbbra is működik a telefonos időpontfoglalás, a 0366–087000-s számon fogadják az ügyfelek hívását hétfőtől csütörtökig reggel nyolc és délután fél öt között, illetve pénteken 8-tól 14 óráig.
Állampolgársági ügyintézésre, anyakönyvezésre, illetve egyéb közigazgatási vagy konzuli szolgáltatás igénybevételéhez továbbra is telefonon lehet kérni időpontot.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!