
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Megfenyegette volt barátnőjét a közösségi médiában egy háromszéki férfi, a rendőrség eljárást indított ellene és távolságtartási végzést bocsátott ki a nő védelme érdekében.
2024. december 03., 13:592024. december 03., 13:59
2024. december 03., 16:172024. december 03., 16:17
Egy 35 éves árkosi nő arról számolt be a sepsiszentgyörgyi rendőröknek kedd este, hogy a közösségi médiában fenyegetéseket kapott volt párjától. A helyzet elmérgesedésének megakadályozása-, és a nő védelmének biztosítása érdekében
Az ügyben ügyészi felügyelettel folyik nyomozás.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében ugyanakkor felhívja mindenki figyelmét, hogy fontos minél előbb jelenteni mindenféle erőszakot, vagy fenyegetést, és arra biztatják a hasonló helyzetbe kerülő embereket, hogy forduljanak bizalommal a hatóságokhoz támogatásért és védelemért.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
szóljon hozzá!