
Bepillantást nyerhetnek az önkéntesek a marosvásárhelyi önkormányzat mindennapjaiba
Fotó: Haáz Vince
Elsősorban olyan fiatalokat várnak a marosvásárhelyi városházára önkénteskedni, akik szeretnék megismerni, hogy hogyan működik az önkormányzat, mivel foglalkoznak a különböző osztályok, és milyen kihívásokkal jár a lakossággal való kapcsolattartás. Az önkéntesekre vonatkozó szabályzatot júniusban fogadták el, a valódi toborzás most kezdődött – máris van két jelentkező.
2022. október 31., 19:092022. október 31., 19:09
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők júniusban fogadták el azt a helyi tanácsi határozatot, amely az önkéntességet szabályozza. A lehetőséget a napokban kezdték el népszerűsíteni a városháza honlapján, egy kisfilmben. Különböző igazgatóságok vezetői szólalnak meg, arra biztatva az érdeklődőket, hogy csatlakozzanak a helyi rendőrséghez, az állatkert munkatársaihoz, a közterület-rendezési igazgatósághoz és más osztályokhoz is.
Az önkéntes programért felelő Molnár Fekete Vivien a Székelyhonnak elmondta, három fő terültre várnak fiatalokat, de nemcsak.
Az első a köztisztaság, ide tartozik a virágkertészet, de azon helyek feltérképezése is, ahol illegális szeméttelepek alakulnak ki.
A másik terület, ahol hasznosítani tudják az önkéntesek munkáját, az a turizmus.
Ugyanakkor a kulturális események és az oktatás, de a közterületért felelős igazgatóságnál is fogadnak önkénteseket.
„Tizennyolcadik életévüket betöltőket várunk, akik jól ismerik a román nyelvet, és segíteni szeretnének. Kézzel írott jelentkezésüket a városháza 13-as irodájában nyújthatják be, vagy elküldhetik a primaria@tirgumures.ro oldalra” – tudtuk meg. Az illetékes elmondta, eddig ketten jelentkeztek önkéntesnek, velük hamarosan elkezdik a munkát.
A legutóbbi sajtótájékoztatóján, a múlt héten Soós Zoltán polgármester is népszerűsítette a marosvásárhelyi városháza önkéntes programját, arra biztatva az érdeklődőket, hogy jelentkezzenek. Mint kiemelte, azt remélik, hogy ha a közösség tagjai jobban megismerik a város működését, akkor kedvük lesz csatlakozni a csapathoz, és szaktudásukkal, alkalmazottként erősítik majd a hivatalt.
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
szóljon hozzá!