
A látványos felvonulás szombaton 13 órakor kezdődik. Archív
Fotó: Haáz Vince
Hova lehet fordulni, ha beteg, idős személy van a családban, milyen fejlesztő foglalkozások vannak gyermekeknek, mit tudnak nyújtani az állatvédők, és miért fontos a szabályok ismerete kerékpározáskor? – ezekre a kérdésekre mind választ kaphatnak azok, akik szombaton kilátogatnak Marosvásárhelyen a Civil szervezetek vásárára.
2023. május 12., 10:182023. május 12., 10:18
A hagyományokhoz híven idén is május 13-án, szombaton szervezik meg Marosvásárhely főterén a civil szervezetek vásárát, Együtt a közösségért címmel. Ezzel lehetőséget teremtenek a városlakóknak, hogy
Sok érdekes tudnivalót osztanak meg az érdeklődőkkel, szó lesz az életmentésről is
Fotó: Haáz Vince
Mint minden évben a vásáron nemcsak bemutatkoznak a civil szervezetek, hanem önkénteseket is toboroznak és próbálnak minél több támogatást szerezni, elkérve a személyi jövedelemadó 2, illetve 3,5 százalékát. Mint köztudott a törvény lehetőséget ad az adórész felajánlásnak, ami, ha nem történik meg az államkasszába folyik az az összeg is.
Az Együtt a közösségért esemény szombaton 11 órakor kezdődik a virágóra körüli parkban. Minden évben látványos egyébként a 13 órakor megtartott felvonulás, amikor a jelenlevők körbejárják a központi parkot, ez idén sem lesz másként.
Mindig üde színfoltja a város életének a civilek bemutatkozása
Fotó: Haáz Vince
Az érdeklődőket 18 óráig várják különböző, gyerekeknek és felnőtteknek szóló programokkal.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
szóljon hozzá!