
A Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság is igényli az önkéntesek munkáját. Képünk illusztráció
Fotó: Kocsis B. János
Költségvetés- és szakemberhiány miatt is szükség van az önkéntesekre a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság által működtetett családi típusú házakban nevelkedő gyerekek mellé. Ugyanakkor a gyerekek is igénylik azt a pluszt, amit az önkéntesektől kapnak.
2022. október 01., 18:552022. október 01., 18:55
Országosan 1600, Maros megyében 70 önkéntes jelentkezését várja a Lindenfeld Egyesület Ajungem Mari (Nagyra növünk) elnevezésű programja. Bukaresten kívül 24 megyében, köztük Maros megyében is együttműködik az egyesület a szociális és gyermekvédelmi igazgatósággal, hogy az annak alárendeltségében működő otthonokban, családi típusú házakban élő gyerekeknek különböző szabadidős programokat szervezzenek.
Önkéntes bárki lehet, ha betöltötte a 16. életévét; szakirányú képzettséget, speciális tudást nem igényel, csupán empátiára van szükség, hogy a lelkileg traumát szenvedett gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozzon, beszélgessen velük, megerősítse az önbizalmukat, megismertesse velük az életben való tájékozódás bizonyos lépéseit.
Az önbizalom növelése, a saját képességeik felismerése és érvényesítése, tájékozódás az életben – ezek erősítéséhez járulhatnak hozzá az önkéntesek, akiknek a program szerint heti két-két órát kell tölteniük a gyerekekkel és fiatalokkal, különböző foglalkozásokon részt venniük.
A Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság szerződéses viszonyban áll az egyesülettel – válaszolta a Székelyhonnak Miklea Hajnal igazgató, aki érdeklődésünkre elmondta, az önkéntesek sportolnak a gyerekekkel, segítenek tanulni, házi feladatokat elkészíteni, kirándulnak együtt, játszanak.
A gyerekek is nagyon szeretik, mert kimozdulnak otthonról, kirándulnak, sportolnak, játszanak. Az is előny a gyerekeknek, hogy főleg fiatalok foglalkoznak velük, úgy érzik, hogy egy pluszt kapnak tőlük” – magyarázta az igazgató.
Maros megyében a Marosvásárhelyen, Marosszentkirályon, Szászrégenben és Segesváron működő otthonokban van szükség az önkéntesek munkájára.
Romániában egyébként 45 ezernél több gyerek él állami gondozásban, központi vagy családi típusú otthonban.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
szóljon hozzá!