Tizenöt udvarhelyszéki önkéntes tűzoltócsapat mérte össze tudását szombaton Lövétén – a fődíjat, a Szent Flórian Vándorkupát a felsősófalvi egység vihette haza.
2021. szeptember 26., 08:202021. szeptember 26., 08:20
Rátermettségüket mérték össze az önkéntes tűzoltók
Fotó: Beliczay László
Tizenöt udvarhelyszéki önkéntes tűzoltócsapat mérte össze tudását szombaton Lövétén – a fődíjat, a Szent Flórian Vándorkupát a felsősófalvi egység vihette haza.
2021. szeptember 26., 08:202021. szeptember 26., 08:20
Rátermettségüket mérték össze az önkéntes tűzoltók
Fotó: Beliczay László
A tömlők összeszerelésében, illetve a tekercstömlőkkel való célba dobásban mérte össze tudását tizenöt udvarhelyszéki önkéntes tűzoltócsapat, amelyek közül a felsősófalviak bizonyult a legrátermettebbnek, így időn ők vihették haza a Szent Flórián Vándorkupát.
Fotó: Beliczay László
A nyolcadik alkalommal megrendezett verseny harmadik helyezettjei a zetelakiak voltak, míg a második díjat a korondi egység tudhatja magáénak. Albert Csaba, a Hargita Megyei Önkéntes Tűzoltók Szakmai Egyesületének elnöke rámutatott, összesen tizennyolc csapat jelentkezett az erő és ügyességi próbákra, de végül három ezek közül nem felelt meg a szigorú követelményeknek. Szerinte nagy szükség van a hasonló megmérettetésekre, hiszen a találkozó közösségi szerepe mellett ilyenkor lehet számba venni az önkéntesek szakmai fejlődését és azt, hogy hol vannak még hiányosságok.
Fotó: Beliczay László
Albert szerint egyébként szemmel láthatóan sokat fejlődtek a csapatok az elmúlt években. Hozzátette, a versenyt idén velük partnerségben szervezte meg a lövétei egység, illetve a helyi polgármesteri hivatal, de a rendezvényt Hargita Megye Tanácsa is támogatta.
Rátermettségüket mérték össze az önkéntes tűzoltók
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
szóljon hozzá!