
Még épp időben sikerült elvinni a sínektől a nőt. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy járókelő kérte Vasile Moldovan segítségét Marosvásárhelyen, a vasút közelében, arra figyelmeztetve a szolgálaton kívüli rendőrt, hogy egy nő öngyilkos próbál lenni.
2021. november 25., 14:422021. november 25., 14:42
A Maros megyei rendőrség különleges bevetési osztályának munkatársa azonnal odasietett a vasúti sínekhez, ahol egy nő úgy helyezkedett el, hogy az érkező vonat véget vessen az életének. Annak ellenére, hogy a nő megpróbált ellenállni, felemelte a rendőr és eltávolította a sínek közeléből – éppen időben, hiszen hamarosan érkezett is a vonat. Miután a nőt eltávolította a veszélyes helyszínről, a 112-es segélyhívószámon kérte a rohammentő-szolgálat segítségét.
„Megfelelő időben a megfelelő ember megmentette egy másik ember életét” – fogalmazott Aurica Sabău rendőrségi szóvivő. Az öngyilkosságra készülő nőt a kiérkező rohamamentő-szolgálat a marosvásárhelyi kórházba szállította.

Megérkezik, gyertyát gyújt. Esetleg imádkozik. De ami a legfontosabb: felajánlja idejét és képességeit azok számára, akik rászorulnak. Az Erdélyi Telefonos és Internetes Lelkisegély-szolgálat ügyelője számára sokan vannak, akiknek ő az utolsó kapaszkodó.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!