
Korábban is nagy volt az érdeklődés a gyerekek részéről a könyvvásár iránt, ez várhatóan idén sem lesz másként. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Idén is meghirdették a Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár szervezői négy kategóriában az olvasójátékot, amelynek célja az olvasás népszerűsítése, a kortárs magyar irodalom megismertetése, a szerzőkkel való találkozás megszervezése. A 4., 5-6., 7-8. és 9-12. osztályos diákok háromtagú csapatokban jelentkeztek, több mint kétszázan.
2021. szeptember 28., 16:022021. szeptember 28., 16:02
A jelenlegi tervek szerint a Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásárt idén fizikai jelenléttel, a szokásos helyszínen, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban szervezik meg november 11. és 14. között – adták tudtunkra a szervezők. Tavaly a járvány miatt csak online vásárt sikerült szervezni, idén ez remélhetőleg másképp lesz, visszatérnek a szokásos rendezvényekhez, író-olvasó találkozókhoz, könyvbemutatókhoz, dedikálásokhoz – mondta el Káli Király István főszervező.
A könyvvásár részeként hét évvel ezelőtt szervezték meg először az olvasójátékot a kis-, illetve középiskolásoknak és azóta folyton nő a verseny iránt a lelkesedés, a diákok mellett a pedagógusok és a szülők részéről is. Makkai Kinga ötletgazda, a vetélkedő szervezője a Székelyhon érdeklődésére elmondta:
Idén a negyedik osztályosoknak Alfonsín Gergely Edó: Izgemozga című, az Ábel Kiadónál 2020-ban megjelent meseregényét kell elolvasniuk, az 5-6. osztályosok számára Szabó Róbert Csaba: Vajon Nagyi és a száguldó város című könyvét, amely a Gutenberg Kiadó gondozásában jelent meg 2020-ban. A 7-8-dik osztályosok a Cerkabella Könyvkiadónál megjelent, Bernáth Zsolt: Lemezbolt a Szent János utcában című regényét kell elolvasniuk, a 9-12-esek pedig egy egészen friss kiadású, a Pozsonyi Pagony Kft. gondozásában megjelent, az 1956-os forradalomról szóló regényt, Kiss Judit Ágnes: Kórház az osztályteremben című művét.
A vetélkedő résztvevőinek, miután elolvasták a szervezők által kijelölt műveket,
A verseny kiírásánál a korosztályok életkori sajátosságait és olvasói igényeit is figyelembe vették.
Az Olvasd el, és játssz velünk! – olvasás-népszerűsítő játék nagyszerű lehetőség, hogy az olvasni szerető gyerekek és ifjak kortárs magyar szerzők műveivel ismerkedjenek meg – hangsúlyozta Makkai Kinga, hozzátéve, hogy
„A szerzők elfogadták a meghívásunkat, reméljük, sikerül fogadni őket és élőben megtartani az összes rendezvényt, a döntőket és a díjátadó ünnepséget is” – fejtette ki a szervező.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.
Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
szóljon hozzá!