
Fotó: Pixabay
Éles váltás következett be az időjárásban a hét közepén: kedden még gyakorlatilag nyár volt, csütörtökön viszont már napközben sem igen éri el a 10 Celsius-fokot a levegő hőmérséklete. A beharangozott és szinte órára pontosan megérkezett hidegfront péntek hajnalban érheti el a negatív csúcsot.
2024. április 18., 12:162024. április 18., 12:16
Az Országos Meteorológiai Szolgálat rövidtávú, háromnapos előrejelzése szerint pénteken hajnalban hűl le a legjobban a levegő hőmérséklete, április 19-re virradóan
de napközben már 9–15 Celsius-fokig is felmelegszik az idő.
Szombatra, április 20-ra virradóan már csak –1 és 6 fok közötti minimumértékeket jeleznek előre, a péntekinél erőteljesebb, 12–17 Celsius-fokos nappali felmelegedéssel. Pénteken és szombaton egyaránt változékony égboltra, a kiterjedt helyett inkább csak helyenként kialakuló csapadékra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.

A hét első felében rendkívüli meleget tapasztalunk, a második felében viszont erőteljes lehűlést. A következő héten viszont fokozatosan felmelegszik az idő – áll a meteorológiai szolgálat kéthetes, április 15–28. közötti időszakra szóló előrejelzésében.
Az előttünk álló hűvös hajnalról posztolt egyébként a szentegyházi meteoállomás működtetője is, megjegyezve, hogy a mélypontok még sok mindentől függnek, legfőképpen az égbolt borítottságától. A biztos az, ha rétegesen felöltözünk.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
szóljon hozzá!