
Fotó: Facebook/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Újabb helyszínre szállt ki a mobil oltócsapat Székelyudvarhelyen: ezúttal a sportcsapatok tagjait immunizálták a városi sportcsarnokban berendezett ideiglenes oltóponton – írja közleményében a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
2021. június 01., 19:332021. június 01., 19:33
2021. június 01., 19:352021. június 01., 19:35
A városháza felhívására több helyi sportcsapat is igényelte az egészségügyi szolgáltatást: a Fások birkózói, a Szejke SK és a Vasas Femina csapata, valamint az Iskolás Sportklub tagjai is éltek a lehetőséggel.
Székelyudvarhelyen május 3-án kezdődött a helyszíni oltás, amelynek során a mobil oltócsapat a vállalkozások dolgozóit immunizálta a cégek székhelyén. Időközben az elsőként jelentkező cégeknél már sokan a második dózist is megkapták.
Azok a vállalkozások és intézmények, amelyek élni szeretnének a helyszíni oltás lehetőségével, továbbra is jelentkezhetnek az oltas@udvarhely.ro e-mail-címen.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
szóljon hozzá!