
Fotó: Cristian Nistor/Agerpres
A koronavírus elleni oltás jelenti a biztos, hatékony és gyors orvosi megoldást ahhoz, hogy az életünk visszatérjen a normális kerékvágásba – jelentette ki kedden Valeriu Gheorghiţă, az országos oltási kampány koordinátora.
2021. január 05., 12:482021. január 05., 12:48
A Carol Davila Sürgősségi Katonai Kórház járványügyi főorvosa kedden kapta meg az oltást a kórház járóbeteg részlegén berendezett oltási központban – számol be az Agerpres.
„Megkaptam ma az első oltást. Hónapok óta várok kollégáimmal együtt erre a pillanatra, egy olyan oltás megjelenésére, amely minden biztonsági, minőségi és hatékonysági követelménynek eleget tesz. (...)
– mondta Gheorghiţă, miután az oltást megkapta.
A katonaorvos szerint az immunizálás csökkenti a pandémia negatív következményeit és korlátozza az elhalálozások számát.
Gheorghiţă megjegyezte ugyanakkor, hogy az oltási folyamat rendben zajlott, minden nagyon jól elő van készítve és meg van szervezve az egészségügyi felméréstől az epidemiológiai kérdőíven át az oltás beadásáig és az azt kövező 15 perces várakozási idő biztosításáig.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében csütörtöktől. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
szóljon hozzá!