
A hegyi menedékeket senkinek sincs jogában kisajátítani, még a hegyimentőknek sem. Archív
Fotó: Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat
A hegyimentők nem foglalnak le hegyi menedékeket, és elítélik annak az ismeretlennek a tettét, aki egy kézzel írt figyelmeztetésben akarta saját magának kisajátítani a menedékhelyet – mondta el érdeklődésünkre Hints Zoltán a Maros megyei hegyimentők képviselője.
2021. május 06., 15:382021. május 06., 15:38
Egy papírcetlire írt figyelmeztetés osztottak meg a Maros megyei hegyimentők, amin az állt, hogy az egyik hegyi menedék foglalt a hegyimentők számára. Cáfolták, hogy ezt ők írták volna és hogy ilyenre bárki jogosult lenne.
Hints Zoltán érdeklődésünkre elmondta, hogy Maros megyében öt hegyi menedék van és ezeket nagyon sok turista használja, akik nagyobb túrákra mennek és szükségük van pihenőhelyre.
Mindenik kunyhóban van egy füzet, ahova az ott alvók, ott védelmet találók beírhatnak pár sort. Soha nem volt még olyan visszajelzés, hogy egy kunyhóhoz két csoport érkezett és ne tudtak volna megegyezni, megosztva a védett helyet. Éppen ezért elítéljük azt, aki a cetlit hagyta és aki ki akarta magának sajátítani, ilyen olcsó trükkel a létesítményt” – mondta el a hegyimentő, többször hangsúlyozva, hogy a védelmet nyújtó épületeket mindenki használhatja, aki a hegyeken túrázik és menedékre van szüksége.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!