
Elkülönítették a fertőzöttet és azokat is, akik vele együtt utaztak. Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Január és március között Olaszországban dolgozott a negyedik koronavírussal fertőzött Maros megyei személy.
2020. március 17., 11:372020. március 17., 11:37
2020. március 17., 11:522020. március 17., 11:52
A 28 éves férfi a Marosszentkirályhoz tartozó Náznánfalváról származik, és amikor március 10-én hazatért Olaszországból, felügyelt karanténba vonult. Vele együtt hárman utaztak még a személygépkocsiban, ők is az erre a célra elkülönített helyen vannak.
A 28 éves férfi tünetmentes, a marosvásárhelyi fertőző betegségek kórházába szállították. Mindenkit, aki Maros megye területén felügyelt karanténban van teszteltek, de a többiek eredménye még kedd délelőttig nem érkezett meg.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
1 hozzászólás