
Marosvásárhely hét templomában hét estén át hallgathatjuk az igét
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhely hét templomában hét estén át hallgathatjuk az igét a történelmi egyházak képviselőitől. Január 19-én a Vártemplomban kezdődik és január 26-án a Keresztelő Szent János templomban zárul az ökumenikus imahét.
2025. január 17., 19:292025. január 17., 19:29
Az ökumenikus imahét igehirdetéseinek rendje a következőképpen alakul:
Január 19-én a Vártemplomban igét hirdet Bara László plébános
január 20-án a Gecse utcai református Kistemplomban Kémenes Lóránt László plébános,
január 21-én Szent Kozma és Damján templomban Lakó Jenő református lelkész,
január 22-én a kövesdombi unitárius templomban Papp Noémi evangélikus lelkész,
január 23-án Szent Imre templomban Birizdó Szabolcs református lelkész,
január 24-én Gecse utcai református Kistemplomban Fazakas Lajos Levente unitárius esperes,
január 25-én Alsóvárosi református templomban András Csaba SJ,
január 26-án Keresztelő Szent János templomban Bukovinszky Csáki Tünde református lelkész tart istentiszteletet.
Az igehirdetések minden este 18 órától kezdődnek.
Volt ugyan egy tömeges elbocsátás a könnyűipari szektorban, mégis, minimális mértékben ugyan, de csökkent a munkanélküliségi ráta múlt hónapban Hargita megyében. Van magyarázat a jelenségre.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
Noha az iráni háború előidézte válság mindenkit érint, Európának továbbra is Ukrajnára kell összpontosítania – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken Brüsszelben, az éjszakába nyúló EU-csúcsot követő sajtótájékoztatóján.
Nagyböjti koncertsorozattal készül húsvétra az Erdélyi Hagyományok Háza, amely az elcsendesedést és a húsvétra való lelki ráhangolódást szolgálja.
Pénteken hajnali 3 órakor felfüggesztették a parlament két házának együttes ülését, amelyen a 2026-os állami költségvetés, valamint a társadalombiztosítási költségvetés tervezetének vitája zajlott.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
szóljon hozzá!