
Fotó: Pinti Attila
Ünnepre készül Csíkszentimre a hétvégén, ugyanis október 11–13. között tartják a falunapokat Októberfeszt címmel. A rendezvénynek lassan két évtizedes hagyománya van, ahol kedvére való programokat találhat minden korosztály.
2024. október 10., 14:182024. október 10., 14:18
Három napon át tart a csíkszentimrei Októberfeszt a hétvégén, számos kulturális, sport- és szórakoztató programmal. Pénteken többek között könyvbemutatót tartanak a Henter-kúriában, Bakó M. Hajnalka: Itt vagy Uram, Jézus! című könyvét ismertetik, majd Miklós István (Indián) alkotásaiból nyílik kiállítás Székelyföldi tájak, emberek címmel.
Szombaton a kultúrotthonban és a futballpályán különböző ügyességi és sportversenyeket tartanak, utóbbi helyszínen lép majd fel András Előd humorista, este pedig koncertet ad a Majd kiderül és a Néked zenekar, a nap házibulival zárul a Generáll zenekarral.
Vasárnap szintén a futballpályán lesznek az események, többek között fellép a Rozmaring néptánccsoport, majd a helyi gazdák révén lesz szekeres ügyességi verseny tombola nyereményekkel.
A tombola fődíja egy rakomány tűzifa a helyi közbirtokosság felajánlásával.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!