
Fotó: Pinti Attila
Épül az elektromos buszoknak helyet adó megállóhely, de parkoló, buszsávok és bicikliút is készül a gyergyószentmiklósi vasútállomástól a városközpont felé vezető Testvériség sugárúton. A remények szerint októberben az aszfaltozással is elkészülnek.
2023. szeptember 16., 19:002023. szeptember 16., 19:00
2023. szeptember 17., 00:002023. szeptember 17., 00:00
Az egykori öntöde irodaháza előtt létesül az elektromos autóbuszok állomáshelye, ott lesznek a garázsok és a töltőállomások is, mellettük pedig 140 parkolóhely is létrejön – ismertette Csergő Tibor polgármester.
Ezt a célt szolgálja a Testvériség úton épülő autóbusz-megállóhely és a parkolók. Az elektromos buszok összeköttetést biztosítanak majd a környező falvakkal is. Az elképzelés szerint ezzel lehetőséget teremtenek arra, hogy aki autóval érkezik a városba, az ott leparkolhatja járművét, és buszra szállva jusson el a város központjába vagy más városrészekbe.
Fotó: Barabás Hajnal
A főutat is ennek megfelelően alakítják,
Az útnak ezen szakasza (a vasútállomástól a Szent István templomnál található körforgalomig) 1222 méter, amely a polgármester reményei szerint október végére teljesen megújul. A körforgalom is szélesebb lesz, megkönnyítve az ottani közlekedést.
Csergő hozzátette, a felújítás során zöldövezeteket is létesítenek, fákat ültetnek azok helyett, amelyeket az elmúlt hónapokban kivágtak. A Testvériség sugárút felső (Virág negyedi) szakaszán is munkálatok folynak, ezekről később ad tájékoztatást a polgármester.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
1 hozzászólás