
Tömörítik a talajt, rendezik a terepet a Somlyó utcai telepen. Ide helyezik majd ki a lakókonténereket
Fotó: Veres Nándor
Zajlik a tereprendezés a csíkszeredai Somlyó utcai romatelep egy részén, ahová 11 lakókonténer fognak elhelyezni. Ide költöznek vissza a tavaly januári tűzeset után az Erőss Zsolt Arénában elszállásolt károsultak. Erre várhatóan októberben kerülhet sor.
2022. szeptember 23., 22:072022. szeptember 23., 22:07
2022. szeptember 23., 22:122022. szeptember 23., 22:12
Több meghiúsult próbálkozás után végül a régi helyükre, a Somlyó utcai cigánytelepre költöztetik vissza a tavaly januári tűzeset után az Erőss Zsolt Arénában elszállásolt károsultakat. A csíkszeredai önkormányzat első lépésként informális településsé nyilvánította a cigánytelepet, hogy törvényes keretek között foghassanak hozzá annak fejlesztéséhez; el is kezdték a terület közművesítését.

Jogilag és közigazgatásilag kívánják rendezni a romatelepek helyzetét Csíkszeredában. Az önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén hétfőn jóváhagyták, hogy informális településsé nyilvánítsák a város cigánytelepeit.
Mint Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere tájékoztatott, 11 konténert terveznek kihelyezni, ezekből egyelőre hét teljesen kész konténert szállítanak ki a jövő héten a helyszínre.
Amint lakhatóvá válnak, azaz megtörténik a közművesítésük, rögtön birtokukba vehetik majd a károsult családok.
– jegyezte meg az alpolgármester. Tőle tudjuk, hogy a lakókonténereket a beköltöző családok saját maguknak kell berendezniük, kályhával és fürdőszobai felszereléssel. Azoknak a családoknak, akiknek nem telik rá, adománygyűjtést szerveznek – ennek részleteit majd Sógor Enikő teszi közzé a Facebook-oldalán.
Fotó: Veres Nándor
A konténerek birtokbavételét bérleti szerződéssel hivatalosítják, a lakhatási kritériumrendszer kidolgozása és alkalmazása a Máltai Szeretetszolgálat feladata lesz. A lakókonténerek mellett szociális és egészségügyi konténereket is kihelyeznek majd az informális település részeként, ennek közbeszerzése még zajlik.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
A csíkszeredai városháza szolgáltatásai közül néhány online is elérhető a MySzereda applikáción keresztül, amely már élesben használható. Az alkalmazásba regisztrálni kell, az elérhető szolgáltatások listáját pedig bővíteni fogják a jövőben.
Az elmúlt 24 órában 68 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 72 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott csütörtökön a Salvamont.
Tavaly novemberben a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal magasabb, mint októberben – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Behavazott útra, mostoha időjárási körülményekre számíthatnak azok, akik mostanában közlekednének hegyvidéki utakon, így többek között a Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő 13A jelzésű országúton.
Jelentős lehűlés, jegesedés és hófúvások várhatók az elkövetkező napokban Erdélyben. A székelyföldi megyékre sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Téli körülmények között zajlik a közlekedés csütörtök reggel az ország északi és középső területein, ahol nagy mennyiségű hó hullt le az éjszaka folyamán, és helyenként továbbra is havazik – közölte a rendőrség közlekedési tájékoztató központja.
Súlykorlátozást vezettek be a 15-ös országút Maroshévíz és Borszék közötti szakaszán közlekedő autókra a hóesés miatt, ezt két óra múlva fel is oldották. A reggeli órákban a Gyimesi-hágón sem lehetett átjutni.
Tűz ütött ki szerda este egy lakóházban a szovátai Gyár utcában. Egy 21 éves férfi könnyebb égési sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!