
A VSK üzemeli be a gyergyószentmiklósi városi uszodát
Fotó: Gergely Imre
Az önkormányzat alárendeltségébe tartozó Gyergyószentmiklósi Városi Sport Klub (VSK) ügykezelésébe került a megnyitás előtt álló vadonatúj uszoda. Ha minden jól megy, egy hónap múlva nyílhat meg a közönség számára a sportlétesítmény.
2021. szeptember 15., 22:432021. szeptember 15., 22:43
Amint a városháza közösségi oldalán olvasható, kedden megtörtént a hivatalos eljárás, a tulajdonos önkormányzat átadta a VSK-nak az uszodát. A megnyitásra még körülbelül egy hónapot kell várni – tudtuk meg Kercsó Zoltántól, a Városi Sport Klub vezetőjétől.
Ezt követően írhatják ki a versenyvizsgát, hogy megtörténhessen a létesítményt működtető személyzet alkalmazása.
Két uszodamester (vízimentő), két recepciós, egy takarító és egy karbantartó végzi majd a szükséges feladatokat. Emellett egy félnormás edzői állást is meghirdetnek, hogy két újabb szakosztály is elindulhasson a VSK keretében; ebből az egyik az úszás lesz.
Fotó: Gergely Imre
Az elmúlt hetekben is történtek lépések, amelyek a nyitást segítik elő, belépő karszalagokat vásároltak, elvégezték az öltözőszekrények számozását, de megtörtént a tűzoltósági és környezetvédelmi engedélyek beszerzése is, előkészületben van a közegészségügyi hatóság engedélyének beszerzése.
Amint Kercsó Zoltán elmondta,
Az uszodáról
A fejlesztési minisztérium támogatásával megvalósult uszoda építése 2019 júniusban kezdődött el, egy országos program részeként, típustervek alapján jött létre a műjégpálya mellett. Egy 25 méter hosszú és 12,5 méter széles medence várja az úszni vágyókat. A tanuszoda alapvető rendeltetése szerint azt a célt szolgálja, hogy a gyergyói gyerekek (és felnőttek is) megtanulhassanak úszni, ami adott esetben az életüket mentheti meg, de lehetőséget ad a rendszeres sportolásra is.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
szóljon hozzá!