
Több pénz kellene az oktatásra. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Csak az alkalmazásukhoz szükséges költségvetési források biztosításával hajthatók végre az új tanügyi törvényekben célul kitűzött változtatások – jelentette ki pénteken Râmnicu Vâlceán az oktatási miniszter. Sorin Cîmpeanu a Vâlcea megyei pedagógusok, diákok és szülők képviselőivel egyeztetett a megyeszékhelyen.
2022. augusztus 12., 19:462022. augusztus 12., 19:46
2022. augusztus 12., 19:472022. augusztus 12., 19:47
A miniszter elmondta, bármilyen „merészek, logikusak és zseniálisak” lehetnek az új közoktatási és felsőoktatási törvénytervezetébe foglalt változtatások, ezeket nem lehet megvalósítani megfelelő finanszírozás nélkül. Emlékeztetett arra, hogy
„Ha ez az előírás kikerül a tervezetekből, akkor nem tudok majd önök elé állni, és azt mondani, hogy amiket a törvényekbe foglaltunk, azok meg is fognak valósulni. De addig, amíg ez a cikkely létezik, addig az önök szemébe nézve el szeretném mondani, hogy a törvényben foglaltak megvalósíthatók és meg is valósulnak, azzal a feltétellel, hogy létezzenek ehhez költségvetési források” – idézi az Agerpres hírügynökség Cîmpeanut.
A miniszter közlése szerint
Csupán a közoktatási törvény alkalmazásához 31 milliárd lejre van szükség, miközben a minisztérium idei büdzséje 30 milliárd lej. Ennek az összegnek a felét a pedagógusok béremelésére fordított összeg teszi ki – sorolta az adatokat Cîmpeanu.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
3 hozzászólás