
Több pénz kellene az oktatásra. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Csak az alkalmazásukhoz szükséges költségvetési források biztosításával hajthatók végre az új tanügyi törvényekben célul kitűzött változtatások – jelentette ki pénteken Râmnicu Vâlceán az oktatási miniszter. Sorin Cîmpeanu a Vâlcea megyei pedagógusok, diákok és szülők képviselőivel egyeztetett a megyeszékhelyen.
2022. augusztus 12., 19:462022. augusztus 12., 19:46
2022. augusztus 12., 19:472022. augusztus 12., 19:47
A miniszter elmondta, bármilyen „merészek, logikusak és zseniálisak” lehetnek az új közoktatási és felsőoktatási törvénytervezetébe foglalt változtatások, ezeket nem lehet megvalósítani megfelelő finanszírozás nélkül. Emlékeztetett arra, hogy
„Ha ez az előírás kikerül a tervezetekből, akkor nem tudok majd önök elé állni, és azt mondani, hogy amiket a törvényekbe foglaltunk, azok meg is fognak valósulni. De addig, amíg ez a cikkely létezik, addig az önök szemébe nézve el szeretném mondani, hogy a törvényben foglaltak megvalósíthatók és meg is valósulnak, azzal a feltétellel, hogy létezzenek ehhez költségvetési források” – idézi az Agerpres hírügynökség Cîmpeanut.
A miniszter közlése szerint
Csupán a közoktatási törvény alkalmazásához 31 milliárd lejre van szükség, miközben a minisztérium idei büdzséje 30 milliárd lej. Ennek az összegnek a felét a pedagógusok béremelésére fordított összeg teszi ki – sorolta az adatokat Cîmpeanu.
Közvitára bocsátotta csütörtökön az oktatási minisztérium a tantárgyversenyeken kiemelkedően teljesítő tanulók középiskolai beiratkozásának módszertanát szabályozó rendelet tervezetét.
Megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia egész területére.
A szerencsejáték-termek működésének engedélyezését önkormányzati hatáskörbe utaló sürgősségi kormányrendelet tisztázását kéri a Brassó megyei prefektustól Barcarozsnyó polgármestere.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 6 óra 1 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén februárban 4,68 millió nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 9978-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2780 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
Az év második felében stabilizálódni fog az infláció, addig azonban még érezhetők lesznek a gazdasági visszaesés hatásai – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan kormányfő.
Tűz ütött ki szerda este egy nagyszebeni tömbházlakásban; egy ember súlyosan megsérült, újraélesztésre volt szükség.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
3 hozzászólás