
Az okoskonténereket magyar felirattal is ellátják az elkövetkező időszakban
Okoskonténerek tűntek fel az elmúlt időszakban Sepsiszentgyörgy több pontján is a régi gyűjtőpontok helyén. Ezeket a város pályázati úton szerezte be, az általa szerződtetett cég szereli fel és helyezi üzembe.
2024. december 04., 08:052024. december 04., 08:05
2024. december 04., 09:362024. december 04., 09:36
Sepsiszentgyörgyön összesen 23 új kukát szereltek fel eddig, ezekhez december 9-ig a működtetésükért felelő TEGA Rt. köztisztasági vállalat ígérete szerint
Akik az adott időponton nem tartózkodnak otthon, később is átvehetik a kulcsot a TEGA Ág utca 1. alatt található székházában, az 5-ös irodában.
Az új okoskonténereket Bolyai János, Stadion, Gólya, Kós Károly, László Ferenc, Gábor Áron, Császár Bálint, Gyár, Kriza János, Szabadság tér, 1918. december 1. (10-es tömbház), Templom, Arany János, Grigore Bălan, Csíki, Román Hadsereg, Cezar Boliac, Kossuth Lajos és Cigaretta utcűban, a Híd és Grigore Bălan utcák sarkánál, valamint a Tanulók, Gesztenye és Egészségügy sétányon üzemelik be teljesen vagy részlegesen.
Az új rendszer telepítését végző cég decemberi határidőt adott meg a további konténerek beüzemelésére, a TEGA becslése szerint azonban előfordulhat, hogy ez a határidő kitolódik, de
A közösségi médiában a konténerek magyar feliratozásának kérdése is felmerült, ezt az elkövetkező hónapokban tervezi rendezni a köztisztasági vállalat.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
szóljon hozzá!