
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete csütörtökön iktatta a Kovászna Megyei Választási Irodában a képviselői és szenátori jelöltdossziékat.
2024. október 17., 18:002024. október 17., 18:00
A szerkesztőségünknek elküldött közlemény szerint Tamás Sándor úgy értékelte, hogy az idei szuperválasztási évben az első félidőt jól zárta az RMDSZ, Háromszéken utoljára 20 éve volt olyan kimagasló a választási részvétel és támogatottság, mint a mostani önkormányzati és EP-választásokon, amikor több mint 64 ezer szavazatot kaptak.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
„Ez azt jelenti: az emberek látják a konkrét, fizikai munkánk eredményét, és értékelik politikai kiállásunkat nemzetközösségünk érdekében. (...) Az a célunk, azért dolgozunk, hogy mi, erdélyi magyarok jobban éljünk. Ehhez erős magyar parlamenti képviseletre és kormányzati szerepvállalásra van szükség” – emelte ki az elnök.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Kovászna megyében Fejér László Ödön vezeti a szenátorjelöltek listáját, őt követi a Háromszéki Nőszervezet részéről Kondor Ágota, majd az ifjúság képviseletében Bodó Töhötöm, negyedik helyen Gáj Nándor van.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
A képviselőjelöltek listáján Miklós Zoltán áll az élen, második helyen Gál Károly. Az RMDSZ parlamenti jelöltlistája a magyar összefogás listája, az országos egyezségnek megfelelően Háromszéken indul az RMDSZ színeiben, a képviselői listán harmadikként a Magyar Polgári Erő jelöltje, Kulcsár-Terza József. Negyedik helyen Könczei Csaba van, őt követi az ifjúságot képviselő Tamás István, majd a Háromszéki Nőszervezet részéről Buda Rozália.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!