
A jelenlegi csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Lesz változás
Fotó: Borbély Fanni
Tizenheten lennének önkormányzati képviselők az RMDSZ színeiben Csíkszeredában, közülük fog sorrendet kialakítani a Városi Küldöttek Tanácsa április negyedikén. Ekkor döntenek arról is, hogy ki lesz az RMDSZ polgármesterjelöltje a helyhatósági választáson.
2024. március 20., 19:282024. március 20., 19:28
„Az RMDSZ Csíki Területi Szervezetéhez 17 személy nyújtotta be az önkormányzati képviselő-jelöléshez szükséges dokumentációját, továbbá két személy a polgármester-jelöléshez szükséges dokumentációt. A Szövetség Csíkszereda Városi Szervezete Városi Küldöttek Tanácsának március 11-én elfogadott határozata értelmében március 12-től 18-ig lehetett jelentkezni az RMDSZ önkormányzati képviselőjelölti listájára. A jelentkezés nyitott volt bárki számára, aki csíkszeredai lakcímmel és RMDSZ-tagsággal rendelkezik. Az RMDSZ csíkszeredai önkormányzati jelöltjeit április 4-én a VKT rangsorolja” – áll a szerkesztőségükben elküldött közleményben.
A tizenhét tanácsosjelölt: Szőke Domokos, Tófalvi Éva, Bogyó-Löffler Mária, Veres Ottó Benjámin, Czikó Mária, Szikszai Tamás, Bogos Ákos, Sógor Enikő, Ábrahám Előd, Cilip Árpád, Trandafir-Orbán Tímea, Bardócz László, Bors Béla, András Hunor Jenő, Füleki Zoltán, Bíró Albin, Veress Dávid.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
9 hozzászólás