Ők a Vibe-fesztivál jövő évi kiadásának első bejelentett fellépői

•  Fotó: Vibe-fesztivál

Fotó: Vibe-fesztivál

Bejelentette az első fellépőit a VIBE Fesztivál. A zenekarokat a közönség javaslatai alapján választották ki.

Székelyhon

2023. november 13., 15:112023. november 13., 15:11

Mire bulizunk jövő nyáron a VIBE Fesztiválon? Bár a téli ünnepkörre készülve még korainak tűnhet a kérdés, a szervezők máris választ adnak rá, gondolva azokra, akik már most megvásárolnák 2024 legnagyobb erdélyi magyar bulijára a belépőt.

Mint az előző évben, a fesztivál törzsközönsége idén is kívánságlistán jelezhette, kiket látna szívesen a VIBE színpadain:

a mintegy kétezer javaslat alapján lett meg a 2024-es lineup első kilenc neve.

Nagyon sokan várják a 2024. július 4–7. között, hatodjára megszervezett VIBE Fesztiválra a Bagossy Brothers Company zenekart, mely tíz éve alakult Gyergyószentmiklóson. Mára Magyarországot is meghódította: a zenekar 2023-ben a legtöbbet streamelt „külföldi” előadó volt a magyar YouTube-on. Az erdélyi előadók közül már biztosan fellép a VIBE-on a 4S Street. A pop-rock műfajban szép sikereket elért, szintén gyergyószentmiklósi zenekar saját szerzemények által vált népszerűvé a magyar nyelvterületeken, a hazavágyódásról szóló legsikeresebb dalukat (Mesélek a bornak) már több mint húszmillióan látták a YouTube-on.

•  Fotó: Vibe Galéria

Fotó: Vibe

Visszatér Marosvásárhelyre ByeAlex és a Slepp, mely évek óta headliner a legnagyobb magyar fesztiválokon, és szintén nagy közönségkedvenc Erdélyben is. A VIBE-on bulizók újra a színpadon láthatják a Carson Coma nevű zenekart is. Dalszövegeik és gitárzenére épülő lemezeik minden generáció számára egyaránt hordoznak üzenetet.

A VIBE-os kívánságlistát egyébként a hip hop, illetve ezen belül is a rap/trap zene uralja, nem hiányozhat tehát a fellépők közül az erdélyi származású, Magyarországon figyelemre méltó karriert befutó Beton.Hofi, aki önreflexív dalszövegeivel fogta meg a közönségét, ahogy nem hiányozhat a szegedi Pogány Induló sem, aki rekordidő alatt, mindössze 17 évesen vált Magyarország egyik legkeresettebb előadójává.

A hip hop stílusnál maradva, a 2019-es X-faktorban felbukkanó Manuel Fonogram-díjas magyar rapper, énekes és dalszerző szintén ott lesz a VIBE-on, akárcsak a BSW. A 2006 óta aktív zenekarra jellemző, hogy pár nap alatt több milliós nézettséget képes generálni YouTube-on. A sor nem lenne teljes a magyar trapszcéna egyik meghatározó alakja, Lil Frakk nélkül sem.

Amennyiben sikerült felcsigázni a vájbolók érdeklődését, nem árt tudni, hogy a jegyek már elérhetőek a vibefestival.ro honlapon. További meglepetésekért érdemes követni a VIBE Fesztivál Facebook- és Instagram-oldalát, illetve TikTok-profilját.

A fesztivál after movie-ja elérhető a YouTubeon.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 22., vasárnap

Ittasan ültek volán mögé, egyiküknek jogosítványa sem volt

Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.

Ittasan ültek volán mögé, egyiküknek jogosítványa sem volt
Hirdetés
2026. március 22., vasárnap

Kulcsfontosságú ülésre készül a PSD, napirenden a kormányból való kilépés

Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.

Kulcsfontosságú ülésre készül a PSD, napirenden a kormányból való kilépés
2026. március 22., vasárnap

Maros megyében nem volt mindenhol csendes az éjszaka

Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.

Maros megyében nem volt mindenhol csendes az éjszaka
2026. március 21., szombat

Mintegy 20 hektáron ég a száraz növényzet Galócáson

Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.

Mintegy 20 hektáron ég a száraz növényzet Galócáson
Hirdetés
2026. március 21., szombat

Három szivart is rejtett a Szent Miklós templom toronygömbje

A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.

Három szivart is rejtett a Szent Miklós templom toronygömbje
2026. március 21., szombat

Eljárást indítottak egy román nővel szemben egy brit tengeralattjáró-bázisnál történt incidens kapcsán

Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.

Eljárást indítottak egy román nővel szemben egy brit tengeralattjáró-bázisnál történt incidens kapcsán
2026. március 21., szombat

Folytatódnak szerdán elsüllyedt vontatóhajó kutató műveletei a Midia kikötő térségében

A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.

Folytatódnak szerdán elsüllyedt vontatóhajó kutató műveletei a Midia kikötő térségében
Hirdetés
2026. március 21., szombat

Súlyos buszbaleset történt Galac megyében: egy személy életét vesztette, 14-en megsérültek

Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.

Súlyos buszbaleset történt Galac megyében: egy személy életét vesztette, 14-en megsérültek
2026. március 21., szombat

Már minden kúton 9 lej fölött van az üzemanyag ára

Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.

Már minden kúton 9 lej fölött van az üzemanyag ára
2026. március 20., péntek

Új lehetőségeket körvonalazott a székelyföldi gazdák számára a Sepsiszentgyörgyre látogató magyar agrárminiszter

Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.

Új lehetőségeket körvonalazott a székelyföldi gazdák számára a Sepsiszentgyörgyre látogató magyar agrárminiszter
Hirdetés