Egész napos örömünnepet ült a székelyudvarhelyi baptista gyülekezet vasárnap: az egyház felső vezetésének, számos vendégnek, meghívottnak és a körzet tagjainak jelenlétében iktatták be Mezei Ödön baptista lelkipásztort.
2017. október 24., 11:202017. október 24., 11:20
2017. október 24., 11:232017. október 24., 11:23
Fotó: Pál Árpád
Egész napos örömünnepet ült a székelyudvarhelyi baptista gyülekezet vasárnap: az egyház felső vezetésének, számos vendégnek, meghívottnak és a körzet tagjainak jelenlétében iktatták be Mezei Ödön baptista lelkipásztort.
2017. október 24., 11:202017. október 24., 11:20
2017. október 24., 11:232017. október 24., 11:23
Fotó: Pál Árpád
Lélekemelő hangszeres zene és kóruséneklés, igehirdetések, bizonyságtételek, köszöntések fogadták a Nagyszalontáról érkezett Mezei Ödön lelkipásztort és feleségét, Virágot Székelyudvarhelyen.
Igehirdetésében Pardi Félix, a Romániai Magyar Baptista Gyülekezetek Szövetségének (RMBGYSZ) elnöke előbb az isteni bátorításról szólt: Ő nem engedi, hogy gyermekei kételkedők, csüggedtek, bátortalanok legyenek. Erre saját szolgáit használja, mert egy testvér együttérzése hatékonyabb, mint egy angyalé. Buzdított: ne engedjük, hogy testvérünk elcsüggedjen. Oda kell menni, lelket önteni belé – nem mindenki olyan magabiztos, hogy elmondja, bátorításra van szüksége.
legyen szó szegényekről, útkereső fiatalokról, idősekről. A lelkipásztornak is szüksége van biztatásra. Ezt imádsággal, istentiszteleti jelenléttel és következetes élettel tehetjük meg.
Fotó: Pál Árpád
Mezei Ödön lelkipásztor bemutatkozó bizonyságtételében beszélt arról a fizikai és lelki útról, ami Udvarhelyig vezette. Kérdésünkre elmondta, Maroshévízen született, rövid ideig Borszéken élt, majd Csíkszeredába költözött a család. Négyen vannak fiútestvérek, egyikük szintén lelkipásztor Magyarországon. Csíkszeredainak vallja magát. Általános és középiskolai tanulmányait a Nagy István Művészeti Líceum zenei tagozatán végezte. 2007-től a Bukaresti Állami Egyetem vallástanári fakultásán tanult baptista teológiát, majd a nagyváradi Emanuel Egyetem baptista teológiai fakultásán lelkipásztori teológiát hallgatott. Közben mesteri fokozatú tanulmányokat is végzett a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karán, pasztorálteológiai szakon. 2014 nyarán megnősült, és már feleségével, Virággal együtt költözött Nagyszalontára, ahol három évig szolgált.
Mindannyian sokat imádkoztak az Istennek tetsző döntésért. Augusztusban érkeztek a dinamikus, céltudatos udvarhelyi közösségbe. Itt volt a menyegzőjük, de nem gondolták, hogy ezt az imaházat így látják viszont – zárta mosolyogva rovatunknak szánt vallomását.
Fotó: Pál Árpád
Beiktatásának legmegérintőbb pillanata az volt, amikor az egyház legfelsőbb képviselői imádkoztak érte. Előtte Szűcs Sándor, az RMBGYSZ pasztorációs alelnöke néhány kérdést intézett hozzá, majd a gyülekezet és a körzet tagjaihoz. Aztán az iktatóbizottság tagjai kézrátétellel imádkoztak lelki szolgálatáért.
Fotó: Pál Árpád
A város részéről Orbán Árpád alpolgármester, a helyi történelmi egyházak képviseletében Berecki-Orbán Zsolt református lelkipásztor, Bajkó Norbert, a Szent Miklós-plébánia segédlelkésze és Simó Sándor unitárius esperes-lelkész mondott köszöntőt. A továbbiakban a székelyudvarhelyi, illetve homoródszentmártoni gyülekezet vezetői szólaltak fel, majd a nagyszalontai gyülekezet képviselője. Délután Harkel Irén, a lelkipásztor édesanyja, valamint Berszán István, Virág édesapja is útravalót fogalmazott. Mindannyian azt kívánták,
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
szóljon hozzá!