
Hátsó sorban, balról a harmadik Jurcsák Levente
Fotó: Csíkszentkirály.ro
Jurcsák Levente látja el áprilistól Csíkszentkirály községben az alpolgármesteri teendőket. Az elmúlt két hónapban nem volt alpolgármestere a településnek.
2017. március 29., 12:232017. március 29., 12:23
Január közepén nyújtotta be lemondását Bőjte József, Csíkszentkirály korábbi alpolgármestere, amelynek értelmében február 1-jétől nem vállalta tovább tisztségét, amelyet 2004 júniusától töltött be. Székely Ernő polgármester még akkor elmondta, mivel Bőjte József nem mondott le tanácsosi tisztségéről, tíz tanácsos közül kerül majd ki a következő alpolgármester. Mindeddig azonban nem jelentkezett egyetlen választott tisztviselő sem a feladatra, a betöltetlen tisztséggel járó feladatokat pedig a polgármester látta el.

Személyes okokra hivatkozva mondott le alpolgármesteri tisztségéről Bőjte József. Lemondását a csütörtöki tanácsülésén fogadta el Csíkszentkirály önkormányzati képviselő-testülete. Nem tudni, hogy ki veszi át a helyét.
Két hónap után viszont megtört a jég, ugyanis Jurcsák Levente helyi önkormányzati képviselő úgy döntött, április elejétől kész felvállalni a teendőket. Döntését a kedd délutáni tanácsülésen üdvözölték tanácsos társai, utána pedig megtörtént a beiktatása is – számolt be érdeklődésünkre a községvezető. Megjegyezte, mindenképp előnyös, hogy újra van alpolgármestere a településnek, hiszen így megoszlanak a tennivalók,
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!