
Montázs: Székelyhon
Megdöbbentő felvételt tett közzé egy személy a Facebookon, amelyen egy medvebocsnak látszó állatot marcangolnak a juhászkutyák. A megkérdezett szakember szerint orvvadászatnak minősülő tettről lehet szó, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást indított az ügyben.
2022. augusztus 29., 15:402022. augusztus 29., 15:40
2022. augusztus 29., 18:182022. augusztus 29., 18:18
Több juhászkutya marcangol egy szemmel láthatóan medvebocsnak látszó vadállatot – ez volt kivehető a Hargita megyei juhosok Facebook-csoportban hétfőn délelőtt még látható videón, amit később a közösségi oldalon le is tiltottak.

Megrázó videó terjed a Facebookon – a Hargita megyei juhosok csoportban –, amin az látható, hogy több juhászkutya is marcangol egy másik állatot, feltételezhetően egy medvebocsot.
Az ügyben megkerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot, ahol a szóvivő jelezte, nyomozást indítanak a felvétel kapcsán. Maria Plumbu lapunknak elmondta,
Mindemellett a videót megosztó személy beazonosítása is folyamatban van, és a nyomozás függvényében felelősségre vonják a tettest.
Szakemberként kérdeztük az ügyben Mărmureanu-Bíró Leonárdot, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület igazgatóját, aki orvvadászatnak minősülő tettként azonosította a videón látottakat, ugyanakkor mélyen elítélte az esetet. Szerinte egyértelműen egy medvebocsot tépnek szét a kutyák. Arra is kitért, hogy ilyen esetben a tettes akár börtönbüntetéssel is sújtható, a 40 ezer eurónak megfelelő bírság mellett. Mint mondta, ők
A nagyvadak okozta gondok megfékezése érdekében központilag kell megoldást találni – szögezte le.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
szóljon hozzá!