
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy nyolc éves gyerek életét vesztette, ketten pedig súlyosan megsérültek egy lakástűzben a szászrégeni Călăraşilor utcában csütörtökre virradóra. Idén Maros megyében ez immár a kilencedik haláleset, amely tűz következtében történt.
2022. szeptember 22., 12:022022. szeptember 22., 12:02
A Maros megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a tűz kitöréséről kevéssel éjfél előtt értesültek, a szászrégeni Călăraşilor utcában kialakult tűz következtében

Egy személy életét vesztette és ketten súlyosan megsérültek egy lakástűzben a szászrégeni Călăraşilor utcában.
Egy 50 év körüli felnőttet és egy 10 éves gyermeket súlyos égési sérülésekkel szállítottak a marosvásárhelyi kórházba,
A tűz következtében a bádogtető és egy lakószoba teljesen leégett, de sikerült megfékezni anélkül, hogy a szomszéd lakásokra átterjedt volna.
A tűzoltóság tájékoztatása szerint idén ez már a kilencedik haláleset, amely tűzhöz köthető, a legtöbb a fűtési szezon beálltával történt.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
szóljon hozzá!