
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Átfogó közúti ellenőrzést tartottak a Maros megyei rendőrök február 28-án, főként azokon az útszakaszokon, ahol gyakoriak a balesetek.
2024. február 29., 20:362024. február 29., 20:36
A gyorshajtókra „vadásztak” a Maros megyei rendőrök, akik Marosvásárhelyen és több Maros megyei útszakaszon
Mint a rendőrség sajtóirodájától kapott értesítőből kiderül, összesen 145 pénzbírságot róttak ki, 88-at gyorshajtásért. Összesen 15 sofőr maradt jogosítvány nélkül, nyolcan gyorshajtás miatt. Egyikük
Nyolcvanhét esetben ellenőrizték, hogy a gépkocsivezető fogyasztott-e szeszes italt vagy tiltott szereket, de mindenki rendben volt.
Három olyan esetet azonosítottak, amikor folytatni fogják a nyomozást: egy sofőr olyan autót vezetett, amely nem volt a forgalomba beíratva, egyik autónak hamis volt a rendszáma és egy gépkocsivezető jogosítvány nélkül ült kormányhoz.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!