
Drágul a szemétszállítás Csíkszeredában. Közgyűlésen döntenek az áremelés mértékéről
Fotó: Gecse Noémi
Másfél lejjel drágítanák január elsejétől a szemétszállítási díjat Csíkszeredában és azokon a csíkszéki településeken is, ahol az Eco-Csík Kft. szolgáltat. A hulladékgazdálkodással foglalkozó cég tervei szerint 6,50 lejről 8 lejre emelnék személyenként a havi díjat. Az áremelés pontos mértékéről azonban csütörtöki vagy pénteki közgyűlésén dönt a cég megbízója, az Alcsík Kistérségi Fejlesztési Társulás.
2017. december 28., 09:092017. december 28., 09:09
2017. december 28., 12:112017. december 28., 12:11
„Kénytelenek vagyunk árakat emelni, ugyanis 15 százalékkal növekedett az üzemanyag ára, drágult a hulladéklerakás díja, és ráadásul a bérköltségek is növekedni fognak” – indokolta kérdésünkre a hulladékszállítási ár emelésének szükségességét Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója. Ezért szeretnék, ha
A cég vezetője ugyanakkor fontosnak tartotta kiemelni, hogy még így is azok közé a cégek közé tartoznak, akik olcsón szolgáltatnak. Az áremelés mértékéről a Csíkszeredát és az alcsíki önkormányzatokat tömörítő fejlesztési társulás közgyűlése dönt, a társulás ugyanis a közvetlen megbízója az Eco-Csík Kft.-nek.
A hulladékgazdálkodással megbízott cég vezetőjének elmondása szerint folyamatosan nő a hulladék mennyisége – évente 10-12 százalékkal –, ez is hozzájárul ahhoz, hogy egyre több lerakási díjat kell fizetniük.
Ez időben is jobban megérné, hiszen rövidebb távot, azaz 50 kilométert kellene megtenniük a hulladékszállító autóknak.
A csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki ülésükön határozatba foglalták, hogy milyen árakat szavazhat meg a város képviselője az Alcsík Kistérségi Fejlesztési Társulás közgyűlésén. Ennek alapján például
Ehhez hozzáadódik még a lerakási díj is, amely áfa nélkül magánszemélyek esetében 1,12 lej, magánházak lakóinak 120 literes tárolóra 3,69 lej, valamint jogi személyeknek 10,92 lej.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!