
Fotó: Cătălina Irena Lucas Facebook-oldala
Nyolc kidobott kutyakölyköt talált egy nő a napokban az előpataki erdő szélén. A szépmezői állatmenhelyen elutasították, így egyelőre ő gondozza, és a hatóságok közbenjárásáig gazdát keres az ebeknek. A hasonló esetekben kiróható bírságokról is érdeklődtünk.
2023. március 16., 21:032023. március 16., 21:03
Cătălina Irena Lucas Facebook-oldalán tette közzé, hogy kedden az előpataki erdő szélén talált nyolc 6–8 hetes kiskutyát, amelyeket azonnal otthonába vitt és vízzel, illetve élelemmel látott el. Mivel azonban már két kutya gazdája, nem tudja felnevelni a kis „jövevényeket”, ezért a 112-t hívva az állatvédőket próbálta elérni, elmondása szerint sikertelenül. A szépmezői állatmenhelyen elutasították, arra hivatkozva, hogy az ebeket nem Sepsiszentgyörgy területén találta.
– írta közösségi oldalán a nő.
Mivel a kiskutyák nincsenek mikrochipezve, kevés az esély arra, hogy megtalálják és felelősségre vonják a kölyköket kidobó felelőtlen gazdát. A törvény értelmében a helyi önkormányzatoknak kötelességük a kóbor ebek befogásáról gondoskodó személlyel vagy szervezettel való szerződéskötés, ezért a rendőrség felszólítja az előpataki illetékeseket, hogy szállítsák menhelyre a kiskutyákat vagy keressenek örökbefogadó gazdikat.
Március elején kezdődött Háromszéken az a kampány, amelyben a kutyatulajdonosok kötelezettségeit, illetve ezek mulasztása esetén a büntetéseket ismertetik.
„Célunk, hogy minden településen legalább ötven háztartást felkeressünk. Fontos, hogy az információ minél több emberhez eljusson. Ha szabálytalanságot észlelünk, felszólítjuk a tulajdonosokat, és határidőt szabunk a hiányosságok pótlására.
– részletezte a Kovászna megyei állatrendőrség vezetője.
A törvény értelmében a kutyatulajdonosok 3–12 ezer lej közötti bírsággal sújthatók, amennyiben kutyakölyköt dobnak ki, nem oltatják be házőrzőiket; a mikrochip hiánya miatt pedig 5–10 ezer lej közötti büntetést kockáztatnak. Szintén
„Háromszéken mindössze 5–10 százalék körül áll az ivartalantás” – hangsúlyozta Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület alelnöke. Hozzátette, a megfelelő menedéket, élelmet és vizet nem biztosító kutyatartókat ugyancsak 3–12 ezer lejre büntethetik.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!