
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Mintegy három év fogva tartás után szabadlábra helyezték azt a volt egészségügyi asszisztenst, aki betegeket erőszakolt meg a Brăila megyei sürgősségi kórházban, és ezért 2018-ban nyolc év letöltendő börtönbüntetésre ítélték – írja az Agerpres hírügynökség.
2020. január 12., 13:412020. január 12., 13:41
A kórház sebészeti részlegén asszisztensként dolgozó Viorel Mîlcut 2015 szeptemberében tartóztatták le, miután egy 17 éves lány feljelentést tett ellene, azzal vádolva, hogy elaltatta, majd megerőszakolta őt, amikor egy vakbélműtét miatt kórházban volt. A feljelentést követően a 2010 óta a sebészeti osztályra beutalt többtucatnyi pácienst kihallgatott a rendőrség, és valamennyien megerősítették az asszisztens deviáns magatartását.
Az elítélt közben betöltötte 60. életévét, és tavaly év végén kérelmezte feltételes szabadlábra helyezését, amelyet a brăilai bíróság december 9-én jóváhagyott. Az ügyészség megfellebbezte a döntést, a törvényszék azonban elutasította az óvást, helyt adva az első fokon hozott döntésnek. Így Viorel Mîlcut
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken közölte, hogy az augusztus 31-i határidőig hátralévő tíz napban a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt több mint háromezer munkálat műszaki átadás-átvételét kell még lezárni.
szóljon hozzá!