
Színházi élet járvány közepén. A Vándor Miska bábjátékkal nyit az Ariel
Fotó: ariel szinhaz
A lehetőségeket maximálisan kihasználták a székelyföldi színházak: a koronavírus-járvány miatt a társulatok a színháztermek kevesebb helyét értékesíthették ugyan, de nem is ez a lényeg, sokkal inkább az, hogy végre közönségük előtt játszhatnak a színészek.
2021. január 13., 22:012021. január 13., 22:01
Újra közönség előtt játszik a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház. A Tompa Miklós Társulat hétfőn lépett színpadra a nagyteremben, a járványügyi szabályokat betartva kisebb létszámú közönség előtt, január folyamán pedig a színház Liviu Rebreanu Társulata várja a nézőit.
Az Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház hosszú idő után január 15-én, pénteken este 6 órától a Vándor Miska című előadásával várja a kicsiket és nagyokat. Mivel a helyek száma korlátozott, előzetes helyfoglalás szükséges a következő telefonszámon: 0740-566-454, naponta 9 és 13 óra között. Az előadás helyszíne az Ariel Színház marosvásárhelyi Nyomda utcai nagyterme, ahová maszkkal, a bejáratnál történő érintésmentes lázmérés és kézfertőtlenítés után lehet majd belépni.
Ugyanakkor a közönség előtt játszott produkciók mellett az online előadásokat sem veszi le a műsoráról az Ariel. Január 17-ére, vasárnapra a Tűzmadár című darabra lehet online jegyet vásárolni és az e-mailben elküldött linken az előadást délelőtt 10 és este 10 között megtekinteni.
A Csíki Játékszín már egy hónapja megnyitotta kapuit a közönsége előtt, december 11-én az Én és a kisöcsém című operettet mutatta be és ezzel a produkciójával zárta az évet is.
A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház műsorára tűzte a decemberben szép sikerrel bemutatott Esti próba című előadását, amelyet Kiss Csaba kortárs drámaíró szövegéből Tóth Árpád, a társulat színésze állított színpadra. Az előadást januárban is játszották, természetesen a szabályokat betartva csak harmadára csökkentett nézőtér előtt.
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház is közönség előtt játszik, ahogy érdeklődésünkre Tálas Eszter közkapcsolatokért felelős színházi munkatárs elmondta, a járványügyi helyzetre való tekintettel 50 százalékos befogadóképességgel várják a nézőiket.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!