
Az MPP-frakció Nyirő József nevét látná szívesen a homlokzaton
Fotó: Veres Nándor
A székelyudvarhelyi önkormányzati képviselők Nyirő Józsefről neveznék el a városi könyvtárat, a névadási procedúra elkezdését a március 15-ei dísztanácsülésen el is fogadta az önkormányzati testület. A kezdeményezés viszont nem aratott viszont osztatlan sikert: a téka vezetője ugyanis a lakossági konzultációt hiányolja az ügyben.
2018. március 19., 17:402018. március 19., 17:40
2018. március 19., 17:422018. március 19., 17:42
Székelyudvarhely önkormányzati képviselő-testülete március 15-én elfogadott határozatával kinyilvánította azon szándékát, hogy
A határozattervezetet az MPP-frakció terjesztette elő, Bíró Jolán, Ketesdi Imre, Mike Levente, Orbán Árpád, Orbán Balázs és Péter Balázs önkormányzati képviselők látták el kézjegyükkel.
Az ügy kapcsán Szőcs Endre, a városi könyvtár igazgatója kifejtette, hogy nem áll szándékában Nyirő irodalmi munkásságát vagy politikai tevékenységét ecsetelni, fejtegetni.
– tette hozzá.
Fotó: Veres Nándor
Az intézményvezető a közösségi oldalon is megosztotta véleményét, és a fentiek mellett arról is említést tett, hogy elődei,
„Mint intézményvezető, megbízatásnak teszek eleget, mely jól meghatározott ideig szól, pontosan megfogalmazott célokkal és feladatokkal. A feladatot olyan személyektől kaptam, akiket a városlakók választottak, hogy érdekeiket képviseljék. A névadás nincs a feladatok között” – írta Szőcs Endre. Lapunknak még hozzáfűzte:
A névadás ügye azonban végleges, hiszen a 2002/63-as kormányrendelet értelmében
– tájékoztatott a polgármesteri hivatal sajtóosztálya. A megyei bizottság véleményezése csak konzultatív jellegű, a kéréstől számított hatvan napon belül kell kibocsátania. A véleményezés igénylésének, illetve meglétének hiányában azonban érvénytelen a majdani tanácshatározat. Amennyiben viszont a bizottság nem véleményezi a névadást hatvan napon belül, annak hiányában is meghozható a helyi döntés.
– közölte a sajtóosztály.
Fotó: Veres Nándor
Az MPP-frakció álláspontja egyébként az, hogy mivel a névadás az önkormányzati képviselő-testület hatásköre, és
Az, hogy „a névadással kapcsolatosan megfogalmazódtak eltérő vagy akár ellentétes vélemények (amelyek hivatalos megkeresés formájában nem érkeztek be az önkormányzathoz), nem jelenti akadályát annak, hogy a székelységhez, Udvarhelyhez nagyon közel álló, nagyra becsült és közkedvelt irodalmi munkássággal bíró íróról nevezzük el könyvtárunkat” – közölték.
Megvásárolnák a másik épületrészt
Egyébként a városi könyvtár Kőkereszt téri épületének mintegy fele továbbra is magántulajdonban van: az ingatlanrészre tavaly októberben egy évre meghosszabbították a bérleti szerződést, illetve további egyeztetések zajlanak a tulajdonosok képviselőjével. A város érdekelt az épületrész megvásárlásában, amennyiben sikerül megegyezni egy méltányos árban – közölte a városháza sajtóirodája.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
8 hozzászólás