
Képünk illusztráció
Fotó: Hargita megyei hegyimentő-közszolgálat
Ahogyan tavaly, idén is szervez nyílt napot a gyergyószentmiklósi Dancurás Hegyimentő Egyesület. A május 20-ai rendezvény célja, hogy az érdeklődőkkel megismertessék a tevékenységüket, és lehetőséget biztosítsanak bárkinek kipróbálni a sziklamászást.
2022. május 18., 12:562022. május 18., 12:56
2022. május 18., 12:592022. május 18., 12:59
A nyílt napot május 20-án, pénteken délután 5 órától tartják. „Itt a nyár eleje, mindenki vágyik ki ilyenkor a szabadba, és mi szeretnénk lehetőséget biztosítani egy kis mozgásra” – emelte ki Kastal Gergő, az egyesület elnöke, aki elmondta, hogy sokan azt gondolják, hogy a szilamászás nehéz sport, de tudni kell, hogy kisgyermektől az idősekig bárki kipróbálhatja magát egy mászófalon. A Salamon Ernő Gimnázium falán van egy ilyen kialakítva, és pénteken délután sötétedésig lesz lehetőség ezen mászni a hegyimentők közreműködésével.
Szeretnék folytatni az utánpótlás-nevelő programjukat, és örülnének, ha ezúttal is lennének, akik kedvet kapnának a hegyimentéshez, ugyanakkor várják azokat is, akik támogatnák jövedelemadójuk 3,5 százalékával a hegyimentő egyesületet, hiszen munkájukkal sokszor életet mentenek.
Akik szeretnének kis ízelítőt kapni a hegyimentők tevékenységéből, nemcsak a falmászást próbálhatják ki, hanem beszélgethetnek az egyesület tagjaival, akik minden kérdésre szívesen válaszolnak.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!