
Fotó: GYHVCSK
Nyílt napokat szervez a Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű. Szeptember 23-án és 24-én előzetes bejelentkezés alapján lehetősége lesz bárkinek megtekinteni a vízüzemet, a derítőállomást és a kazánházat. Emellett szeptember 25-én és 26-án a Békény patak városon belüli szakaszának medrét szeretnék kitakarítani, amihez önkéntesek jelentkezését várják.
2021. szeptember 22., 15:412021. szeptember 22., 15:41
„Már tavasszal, a víz világnapja alkalmából terveztük a nyílt napokat, de a járványhelyzet miatt elhalasztottuk. Mivel szeptember 23-án van a nemzetközi hulladékgyűjtő nap, szeptember 26-án pedig a tiszta hegyek napja, úgy döntöttünk, hogy most rendezzük meg, és kiegészítjük a Békény patak medrének városon belüli szakaszának kitakarításával” – ismertette György János, a Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű kommunikációs munkatársa.
A szolgáltató létesítményei, elsősorban a vízszolgáltatással kapcsolatosak, fokozott védettséget élveznek, ezért általában zárva vannak a nagyközönség előtt.
A víz- és csatornaszolgáltatás létesítményeit lehet megtekinteni hamarosan. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A helyszíneken szakmai bemutatók lesznek, a víz kitermeléséről, a fogyasztókhoz való eljuttatási folyamatán keresztül a tisztításig. Mivel vezetett bemutatókról van szó és a csoportok létszámát is korlátozni kell, a nyílt napra előzetes bejelentkezés szükséges a 0754-202 466-os telefonszámon.
A patakmeder-takarítás szombaton és vasárnap lesz, azok, akik telefonon jelzik, hogy részt vesznének ezen, arról is egyeztetnek a közmű munkatársaival, hogy mikor és hol tudnak segíteni. A szolgáltató biztosítja a kesztyűt és a zsákot az önkénteseknek,
György János azt is elmondta, hogy amennyiben azt tapasztalják, hogy van érdeklődés, évente kétszer, tavasszal és ősszel is szerveznek majd hasonló nyílt napokat, takarítási akciókat.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!