
Bevetésen a hegyimentők. Archív
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Nyílt napot szervez a gyergyószentmiklósi Dancurás Hegyimentő-egyesület április 23-án. A rendezvény célja, hogy az érdeklődőkkel megismertessék a tevékenységüket és új csapattagokra találjanak.
2021. április 15., 13:342021. április 15., 13:34
„Szeretnénk fiatalítani, ugyanakkor nagyobb tömeget szólítanánk meg. Keressük azokat, akik szeretnek túrázni, részt vennének a programjainkon, jelzésfestéseinken, és ebből a körből kiválogatni azt a fiatalabb réteget, akik kicsit komolyabb elkötelezettséget éreznének a hegyimentés iránt, és el tudnák képzelni magukat hegyimentőként” – részletezte Kastal Gergő, az egyesület elnöke. A nyílt napot április 23-án délután három órától szervezik. Regisztrálni a Facebook-eseménynél megadott linken lehet.
A nyílt napon az ideális résztvevői létszám a jelenlegi járványhelyzetben 20–25 személy, de amennyiben túljelentkezés lesz, ahhoz is igyekeznek alkalmazkodni a szervezők, akár meg is ismétlik a rendezvényt néhány hét múlva.
A program keretében lesz vetítés a hegyimentők székhelyén, bemutatják a csapatot, hogy miből áll a tevékenységük, illetve amennyiben az időjárás kedvező lesz, akkor a Salamon Ernő Gimnázium oldalán szerveznek mászást.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
szóljon hozzá!