
Tavaly is voltunk Baráék tanyáján, idén is szívesen látnak a 250 négyzetméteres kertecskében
Újra birtokukra hívnak Bara Istvánék, vasárnap délután négy és este nyolc óra között bárkinek szívesen megmutatják a gyergyószentmiklósi, Kárpátok utca 12/B szám alatti kertjüket. Tudásgyarapítás és ünnep is ez, hiszen négyesztendős az ehető erdőkert, amely mindössze 250 négyzetméteren bőséges gyümölcsöt hoz.
2017. június 07., 17:552017. június 07., 17:55
„Eseményünkkel népszerűsíteni szeretnénk a háztáji kertek nyújtotta egészséges zöldségek, gyümölcsök bőséges termesztését” – így szól a házigazda ajánlója. És hogy mi mindent lehet látni a Bara család kiskertjében, abból csak ízelítőt nyújtunk így, előzetesen: vannak itt hatékony növénytársítások, vegyes veteményes fűszerkerttel, de vannak talajjavító és zöldtrágyanövények is. A Kárpátok utcai kaput megnyitó információt szerezhet az égtájak szerinti kertészkedésről, arról, hogy a tájidegen, de fagytűrő növények hogyan tudnak alkalmazkodni ezen a vidéken. E sorba illik be a goji, a szibériai és kanadai áfonya, de a kert kincsei között fellelhető a fekete berkenye, a homoktövis, a josta és különböző ribizlifajták. Már tavaly is sokan megcsodálták Baráék 18 négyzetméteres intenzív málnavészét, ahol
Idén is okkal dicsekszenek vele a tulajdonosok, és arról is megosztják tudásukat, hogy lesz a legeredményesebb a szalmatakarásos epertermesztés. Aki tehát a vasárnap délutánjára még nem tervezett programot, ezúttal megkapta a meghívót Baráékhoz, ahol a belépés és tapasztalatátadás is ingyenes.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
szóljon hozzá!