
Fotó: Barabás Orsolya
Szent Flórián, a tűzoltók, pékek, sörfőzők, kéményseprők és kovácsok védőszentjének napján, kedden nyílt napot rendeznek a Szárhegyi Tűzoltó Múzeumban, amelyet 2019 szeptemberében nyitottak meg a régi tűzoltószertár épületében.
2021. május 04., 15:162021. május 04., 15:16
Nyitott ajtó várja kedden 18 óráig azokat, akik Szent Flórián napján megtekintenék a Szárhegyi Tűzoltó Múzeumban kiállított tárgyakat. „Mivel az utóbbi időszakban a járványhelyzet miatt elég korlátozottak voltak a lehetőségeink, úgy gondoltuk, ezen a jeles napon kinyitjuk a múzeumot, hogy láthassák az emberek, régen milyen tűzoltóeszközök voltak, hogyan oltották a tüzet, de megtekinthetők a régi iratok, ruhák is” – mondta Györffy Zsolt, a Szárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulat parancsnoka.
Fotó: Barabás Orsolya
A régi tűzoltószertár lebontásra várt, de sikerült megmenteni, és a helyi önkormányzat támogatásával, az önkéntes tűzoltók munkájának köszönhetően 2019 szeptemberében nyílt meg itt a múzeum, amelyben összegyűjtötték azokat a régi tárgyakat, amelyek talán már elvesztek, tönkrementek volna.
Fotó: Barabás Orsolya
A ferences kolostorhoz vezető úton található múzeum bármikor látogatható, a bejárati ajtón található telefonszámot kell felhívni (0728-319 277), és kinyitják az érdeklődő helyieknek, környékbelieknek vagy akár a turistáknak is.
Fotó: Barabás Orsolya
A Szárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulat 1907-ben jött létre, de már előtte léteztek különböző csoportosulások a tűz elleni védekezésre. „A Gyergyói-medencében jól kialakult egy rendszer, minden településen van önkéntes tűzoltó alakulat, igyekszünk egymást segíteni. Ha nagyobb tűz van, akkor hivatalosan értesítenek és hívnak minket is. Mi elsősorban Gyergyószentmiklósra, Alfaluba, Ditróba és Remetére megyünk tüzet oltani, amikor szükséges” – részletezte Györffy Zsolt.
Fotó: Barabás Orsolya
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
szóljon hozzá!