
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Szabad-e a szabadidő? – Fiatalok szabadidős tevékenységei, lehetőségei címmel rendez előadást a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Csíkszeredában: a meglévő és felmerülő kérdésekre szakember segítségével találhat válaszokat és megoldásokat az érintett korosztály.
2023. január 18., 13:442023. január 18., 13:44
Nyílt előadáson a fiatalok szabadidős tevékenységiről és lehetőségeiről Kiss Kozma Georgina, az MCC Társadalom- és Történelemtudományi Iskola Szociológiai Műhelyének kutatója beszél majd. A szakember a jelenelevőkkel többek között választ keres arra kérdésre, hogy mennyi szabadidővel rendelkeznek a fiatalok, mit csinálnak szívesen, illetve hogyan és milyen mértékben változott a kulturális helyszínek és a találkozási terek látogatottsága. Ezen felül az egészségről, a fiatalok edzettségi szintjéről és az erre irányuló tevékenységekről is értekezhetnek majd az érdeklődők.
A rendezvény január 25-én 18 órától kezdődik az MCC Csíkszeredai Képzési Központjában, Petőfi Sándor utca 37. szám alatt. A találkozó ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött, részvételi szándékot rövid űrlap kitöltésével jelezhetik, amely ide kattintva is elérhető.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
szóljon hozzá!