
Kicsit drágábban strandolhatunk idén Szovátán. Archív
Fotó: Haáz Vince
Pénteken megnyitja kapuit a szovátai Medve-tó. Ez egyben a kulturális évad nyitását is jelenti a Maros megyei fürdővárosban, ahol idéntől többe kerül a strandolás.
2022. június 22., 10:542022. június 22., 10:54
2022. június 22., 14:282022. június 22., 14:28
A szovátai Mogyorósi-tó már május végétől nyitva áll a fürdőzők előtt, a Medve-tó azonban csak most pénteken nyitja meg kapuit a fürdeni, gyógyulni vágyók előtt. Amint azt már megszokhattuk, minden évben a Medve-tó nyitása várat magára a legtöbbet. Európa legnagyobb heliotermikus tavának nyitása nem köthető pontos dátumhoz, de általában június végére esik, attól függően, hogy miként alakul a víz hőmérséklete, illetve szempont a tóban megfigyelhető heliotermikus jelenség óvása is.
Az idei évtől emelkedtek a jegyárak a szovátai strandokon, így a Medve-tónál is.
A tónál szezonban hétköznapokon mintegy 3000 személy vált jegyet, hétvégéken ennél 10–20 százalékkal többen.
A Medve-tó nyitása egyet jelent Szovátán a nyári kulturális évad megnyitásával is, ami azt jelenti, hogy hétvégénként különböző programokkal igyekeznek színesíteni a szovátaiak és a turisták programját.
„Az önkormányzat 2016-ban döntötte el, hogy a nyári szezonra helyi fellépőkkel színesíti a fürdőtelep programlehetőségeit. Ennek a múlt század elején hagyománya volt: a 45-ös Konkordia villa alagsorában egy kis előadóterem volt színpaddal együtt, akkor olyan vendégkör járt Szovátára, akik minden este a saját szórakoztatásukra meghívtak villatulajdonosokat vagy azok ismerőseit, akik előadtak kis kulturális műsorokat. Ez szavalat, felolvasás vagy akár zenei produkció volt. Innen jött az ötlet, hogy valami hasonlót próbáljunk mi is megvalósítani” – mondta a Székelyhonnak Szováta polgármestere, Fülöp László Zsolt. Most már
és már nem csak belföldi, illetve anyaországi, hanem külföldi nagy neveket is meg szeretnének hívni Szovátára.
Általában a Medve-tó nyitásakor kezdődnek a fellépések, és amíg az idő kedvez, addig vannak programok. Minden hétvégén péntektől vasárnapig lesznek előadások, az augusztusi csúcsszezonban hétközben is. Az első szezonnyitó hétvégén, pénteken 18 órától a parajdi fúvószenekar nyitja meg a nyári kulturális programokat, majd 19 órától a szovátai Tücsökraj népi zenekar ad elő. Szombaton 18 órától a szovátai Kangoo Klub, majd vasárnap a Táncos Lábacskák lépnek színpadra.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!