
Fotó: Székelyhon
A 7,5 tonnás korlátozó tábla ellenére behajtott hétfőn, így el is akadt a Székelykeresztúr határában levő póthídon egy nyergesvontató. Az ideiglenes átkelőt a 137-es úton zajló felújítási munkálatok miatt építette a kivitelező cég.
2024. április 15., 14:392024. április 15., 14:39
2024. április 15., 15:352024. április 15., 15:35
Azt biztosan megállapíthatjuk, hogy gőzerővel dolgozik a Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között található 137-es megyei út felújításával megbízott besztercei kivitelező.
Hétfő délután az Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-csoportban jelezték, hogy egy nyergesvontató elakadt az ideiglenes átkelőn, így torlódás alakult ki a helyszínen.
Annyit tudunk, hogy 7,5 tonnás korlátozó tábla van kihelyezve a póthíd közelében, ahol jelzőlámpa szabályozza a közlekedést.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
szóljon hozzá!