
Fotó: Csíki közlekedés/Facebook
Személyautó ütközött össze egy nyergesvontatóval Csíkszeredában, a Hargita és a Rét utcák találkozásánál lévő útkereszteződésben. A balesetben senki nem sérült meg, csak anyagi kár keletkezett.
2022. november 04., 09:462022. november 04., 09:46
2022. november 04., 12:452022. november 04., 12:45
Egy személyautó és egy nyergesvontató ütközött össze Csíkszeredában, a Rét és Hargita utcák kereszteződésében. A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, hogy őket nem értesítették az esetről, ami az jelenti, hogy nem sérült meg senki a baleset következtében.
Ezt erősítette meg Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője is, aki elmondta, anyagi károkkal járó balesetről van szó, az érintett felek pedig kiegyeztek, így rendőrségi eljárás sem indult az ügyben.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!