
A tavalyihoz képest nagyobb költségvetésből gazdálkodhat az Urbana Rt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elfogadták az Urbana Rt. távhőszolgáltató idei költségvetését a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület márciusi soros ülésén. A bevétellel és kiadással úgy terveznek, hogy némi profitot is termeljenek.
2022. március 31., 13:472022. március 31., 13:47
2022. április 01., 15:132022. április 01., 15:13
Összesen 219 ezer lejes költségvetés-kiegészítést kapott a kormánytól Székelyudvarhely a távhőszolgáltatás támogatására, illetve Hargita Megye Tanácsától egymillió lejt utaltak ki a tervezett észak-nyugati terelőút megvalósításához szükséges tanulmányra. Ezeket az összegeket a helyi képviselők szavazatai nyomán belefoglalták a büdzsébe.
Az energiaárak növekedése miatt a tavalyihoz képest nagyobb költségvetéssel tervez idénre az Urbana Rt. távhőszolgáltató, amelyekből beruházásokat, javítási munkálatokat és a szolgáltatás folytonosságát kívánják megvalósítani. Bevételként 12,1 millió lejt határoztak meg, míg a kiadásokra 11,8 millió lejt szánnak, a különbözetet pedig profitként könyvelik el.
Bíró Jolán, a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben megválasztott képviselő kérdésére reagálva a vállalat vezetősége kifejtette, jelenleg 1830 lakrész van csatlakoztatva a rendszerükre:
A leválások egyik legfőbb oka szerintük az, hogy több tömbházban vannak olyan lakók, akik mostanra már csak egyedüliként veszik igénybe a szolgáltatást, ami így a többi lakrészben történő hőveszteség miatt nagyon költségessé vált. Ezen a helyzeten szeretnének javítani a vízszintes elosztású rendszerek kialakításával: idén tíz tömbházban terveznek hasonló beruházást. Az elhangzottak után végül a képviselők elfogadták a bemutatott büdzsét.
Kiszámolt bölcsődedíjak
A támogató szavazatoknak köszönhetően nagyjából 429 lejben határozták meg a városi bölcsődébe járó gyerekek havi eltartási díját, ami napi szinten 20,44 lejt jelent. Utóbbi összegnek 5–20 százalékát kell kifizetniük a szülőknek jövedelmük, ugyanakkor az intézménybe járó gyerekeik számának függvényében. Arról is döntöttek, hogy az önkormányzat évi 330 ezer lejes bérleti díjat fog fizetni a katolikus egyháznak a tanintézetek által használt épületekre.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!