Horia Grama. Archív
Nyelvtanilag hibás kéréssel jelentkezik az Országos Diszkriminációellenes Tanácsba (CNCD) a háromszéki szociáldemokrata politikus.
2020. június 21., 17:512020. június 21., 17:51
Horia Grama a parlamentbe nyújtotta be kérését, miszerint megpályázza az Országos Diszkriminációellenes Tanács egyik vezető tisztségét. A parlament szavaz ugyanis a CNCD vezetőtanácsának összetételéről. A G4 Media szúrta ki, hogy a képviselőház honlapján megjelent kérésbe nyelvtani hiba csúszott, a szociáldemokrata politikus ugyanis azt írta: ”… prin prezenta î-mi depun candidatura”.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) Kovászna megyei szervezetének elnöki tisztségét betöltő Horia Grama a négy évvel ezelőtti parlamenti választásokon nem szerzett mandátumot, így 2017-ben kinevezték a Nukleáris és Radioaktív Hulladékok Ügynökségének élére. Tavaly decemberben a Nemzeti Liberális Párt menesztette, ezért idén már az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál próbálkozik.
Grama 2008-2016 között Kovászna megyei parlamenti képviselő volt, 2001 és 2005 között a Kovászna megyei prefektusi tisztséget töltötte be. Végzettsége szerint mérnök, mielőtt szerepet vállalt a közigazgatásban a Bibarcfalvi Ásványvíz Palackozó igazgatója volt. Az önéletrajzában nem szerepel olyan elem, ami arra utal, hogy köze van a radioaktivitáshoz vagy a diszkriminációhoz.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!