
Sok, külföldön élő unoka is itt kapaszkodik a magyar szóba
Fotó: Bodor Tünde
Még látogatható augusztus 14-ig a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár negyedik éve futó népszerű nyári programja, a Kertkönyvtár. A részvételnek nem feltétele a könyvtári belépő megléte, de beiratkozásra is biztosítanak lehetőséget.
2024. július 29., 09:062024. július 29., 09:06
A Bod Péter Megyei Könyvtár népszerű nyári programja, a Kertkönyvtár augusztus 14-ig várja az érdeklődőket.
A hallgatóság nagyrésze visszatérő könyvtárlátogató, de sokakat ez a program fog meg az olvasásnak, és sok, külföldön élő unoka itt kapaszkodik a magyar szóba.
A Kertkönyvtár keddtől péntekig 10 és 12 óra között tart nyitva, rossz idő esetén elmarad. A meseolvasás 10.30-kor kezdődik.
Az intézmény egyébként szeptember 10-ig nyári nyitvatartással várja olvasóit. A kölcsönző keddenként 9–19, szerda és péntek között 9–17, szombaton szombat 9–13 óráig tart nyitva, az olvasóterem keddtől péntekig 10–17 óráig (szombat zárva tart), a gyermekkönyvtár pedig kedden 10–19, szerdától péntekig 10–17, szombaton 9–13 óráig. A Sport utcai fiókkönyvtár programja nem változott.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!