
A tavalyi évhez képest nem változtak az árak Görögország tekintetében. Most több a kötelezettség
Fotó: Veres Nándor
Inkább itthon nyaralnak az emberek, a korlátozások miatt kevesebben mernek külföldre utazni – ez derül ki az általunk megkérdezett utazási irodák tapasztalataiból. A belföldi turistacélpontok felkapottak lettek, de ugyanakkor drágábbak is.
2020. augusztus 02., 08:452020. augusztus 02., 08:45
„Várható volt, hogy a nálunk foglalt nyaralások egy részét nem tudják igénybe venni az üdülők. Érdekes módon a legtöbben nem a vírustól, sokkal inkább az adott országban érvényes karanténkötelezettségtől tartanak” – tudtuk meg a Unnique Travel irodavezetőjétől. Miklós Csilla elmondta, az érdeklődők most a belföldi úti célokat részesítik előnyben:
„Van érdeklődés Görögország és Horvátország iránt is, jelenleg mindkét ország irányában vannak korlátozó beutazási feltételek: míg előbbi esetében tesztkötelesek vagyunk, addig az utóbbinál az odaút jelenthet akadályt, hiszen autós utazásnál Magyarországon is át kell haladni. A legfrissebb intézkedések miatt bizakodók vagyunk az egyiptomi és törökországi charterjáratok elindítását illetően” – tette hozzá. Mint megjegyezte, leginkább az utóbbi lehet népszerű célpont a nyár végi és őszi időszakban. A beszámolók szerint
„Nincs akkora szigorúság sem a határátkelőknél, sem a helyszínen, az intézkedések pedig nem befolyásolják a nyaralásukat. Vannak szállodák, ahol az étkeztetés nem önkiszolgálással, hanem felszolgált formában valósul meg, továbbá több a fertőtlenítés is” – tért ki a visszajelzésekre.
Kérdésünkre, hogy mi történik, amennyiben valaki elkapja a vírust a nyaralása alatt, azt felelte, hogy ez az adott ország protokolljának függvénye. „Rendszerint elkülönítik, megvizsgálják, a kivizsgálás eredménye pedig eldönti a további szükséges lépéseket” – világosított fel, hozzátéve, ők még nem találkoztak hasonló esettel.
„A lemondások egyaránt érintették a belföldi és külföldi foglalásokat, de
– tudtuk meg a Christian Tour utazási iroda csíkszeredai fiókjánál. Antal Erika Mónika, az iroda illetékese elárulta, a foglalók nagy százalékát elriasztja a kötelező teszt okozta pluszköltség és a karanténkötelezettség, mások viszont vállalják és tartják magukat az eredeti tervekhez.
Esetenként a külföldi utazást megelőző tesztkötelezettség annyiba kerül, mint maga a nyaralás
Fotó: Veres Nándor
„Volt olyan esetünk, amikor a teszt eredménye már kifutott volna a hetvenkét órából, így korábban kellett volna beutazzon a vendég Görögországba. A szállásadóval egyeztettünk, a dátumokat előbbre hoztuk, így ő nyugodtan elutazhatott” – említett egy példát az illetékes. Egy másik,
„Mostanában jellemző, hogy a turisták bejönnek, foglalnak, egy-két napra rá pedig már utaznak is. Ez leginkább a külföldi célpontokra érvényes. A belföldi piac, például a tengerpart már jóval telítettebb, ott nehéz egyik napról a másikra az igényeknek megfelelő szállást és szolgáltatást találni” – világosított fel. Hozzátette, a trend szerint
A visszajelzések terén megtudtuk, a zárt terekben és az étkeztetésben szigorúan figyelnek az előírásokra. „Az all inclusive ellátás változott a legtöbbet: az önkiszolgálást felváltotta a személyzet általi kiszolgálás” – tette hozzá az iroda másik illetékese, Péter Emőke. Hozzátette, a külföldi árak a tavalyi szezonhoz képest nem változtak, a belföldi piac élénkülése viszont drágábbá tette az úti célokat.
„Megtörténik, hogy a vendéget nem fogadja a szálláshelye különböző okok miatt. Mi számolunk ezzel, és egy ugyanolyan vagy magasabb besorolású szálláshoz irányítjuk át a vendéget különbözetfizetés nélkül” – jelezték. A Törökország és Egyiptom zöld zónába való kerülésével ők is több foglalásra számítanak, amelyek esetében akár 50–60 százalékos kedvezményeket is igénybe lehet majd venni.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!